Ev Sahibi Olmak - İlk Evinizi Alırken

Your search results

Ev Sahibi Olmak – İlk Evinizi Alırken

Posted by Karakoç Garyimenkul on 22 Ekim 2018
| Blog
| 0

Ev almak ne kadar zor olabilir ki? demeyin, yazımızı okuyun.

Ev sahibi olmayan veya ev sahibi olmayıp yatırım yapmak isteyen birçok kişinin hedefi, bir ev almaktır. Ancak şu an kiracı durumunda olan ve ev sahibi olmak isteyen kişiler için ev almak daha elzem ve ehemmiyetli bir durumdur.

Yeterli birikimi yapmış veya uygun ödeme planı çıkarmış kişiler için ev alma süreci başlar ve bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar evin özellikleri ve çevresel koşullar olmak üzere ikiye ayrılabilir.

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev alırken önce evin sahip olduğu özelliklere dikkat edilmelidir. Farklı mevsim özelliklerine göre değerlendirmelerde bulunulmalıdır. Örneğin güneş alan cephelerinin çok olması kışın ısınma konusunda bir avantajdır. Eğer alınacak ev bir apartman dairesi ise bulunduğu kat da yine ısınma konusunda çok etkilidir. Ara katlar, kışın sıcak, yazın serin olurken son katlar, kışın soğuk, yazın da çok sıcak olmaktadır. Bunun dışında en önemli özelliklerden biri de evin tesisat sisteminin sorunsuz olmasıdır. Bu konuda satıcıdan detaylı bilgiler alınmalıdır.

 

Çevresel Koşullar

Alınacak evin özelliklerinin yanı sıra bulunduğu mevki de çok önemlidir. Özellikle araç olmayan evler için sık kullanılan güzergahlar dışındaki yerlerden alınan evler, ev sahipleri için problem yaratabilir. Eğer böyle bir mevkiden ev alınacaksa ve araç yoksa toplu taşıma güzergahları göz önünde bulundurularak karar verilmelidir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Karşılaştırma Listesi

WhatsApp WhatsApp