Kat Karşılığı Arsa Teslimi

Your search results

Kat Karşılığı Arsa Teslimi

Posted by Karakoç Garyimenkul on 22 Ekim 2018
| Blog
| 0

Arsanızı kat karşılığında değerlendirmek mantıklı mı?

İnsan sayısının artmasına paralel olarak ortaya çıkan konaklama sorununun çözülmesi için kentsel dönüşüm veya buna paralel çareler üretilmeye çalışılmıştır. Aynı paralelde yapılan işlerden bir tanesi de tek bir arsa üzerine müstakil bir ev yapmak yerine apartman şeklinde toplu konutların inşa edilmesi kararıdır. Böylelikle birim arsa üzerinde konaklayan sayısı artacağından barınma ihtiyacına bir çözüm olacaktır.

Kat Karşılığında Arsa Nasıl Alınır?

Arsanızın olması durumunda bir inşaat firmasına başvurarak bununla alakalı bir çalışma yapılmasını isteyebilirsiniz. Bazen arsanın konumuna göre firmaların kendileri arsanız üzerine yapmak istedikleri proje için size kat sunmak amacıyla kendileri de işlem yapabilirler. Ne şekilde gerçekleşirse gerçekleşsin hesaplanan ve gerçekleşen maliyetler ışığında firma bazı faktörlere bakarak arsanızın bedeline karşılık bir bedel teklif edecektir.

Satılık Arsa

Nelere Dikkat Edilir?

Firmanın teklifinde önemli olan kriterlerden bir tanesi arsanın büyüklüğüdür. Arsanın büyüklüğü ciddi anlamda üzerine koyulacak projenin büyüklüğü ile doğru orantılı olacağından dolayı teklif de bu oranda değerli olacaktır. Bunlara ek olarak konumu ve fiziki durumu da önemlidir. Binanın yapılabilmesi ve çok katlı bir projenin onaylanması için zeminin sağlam olması önemlidir. Ayrıca konumunun değerli olması halinde de aynı şekilde firmanın arsanızı kullanmanıza karşılığı sunacağı kat veya iş yeri sayısı artacaktır. Önemli olan imzaların atılmadan önce pazarlığın yapılması ve karar verilmesidir. Firmalar ciddi teklifler sunabilmektedir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Karşılaştırma Listesi

WhatsApp WhatsApp