Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Your search results

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Posted by Karakoç Garyimenkul on 22 Ekim 2018
| Blog
| 0

Hem kira ödeyeyim, hem de ev sahibi olayım ama nasıl?

Her kiracının ortak derdidir ay başında verilen kira bedeli… Her gün için para karşılığında o evde yaşamak, kontrat yenileme tarihinde ‘’Acaba ne kadar yükselecek?’’ kaygısı tüm kiracıların korkulu rüyasıdır. Üzerine bir de yüksek aidat bedelleri gelince iyice içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Sonuçta aslında size ait olmayan bir ev için ödeme yapmak sizi mutsuz eder.

Artık Yeni Düzene Geçiliyor

Kira öder gibi ödemelerinizi yapıyorsunuz. Ödemelerinizi bitirdiğinizde tamamen size ait o harika yuvanız resmi olarak da sizin oluyor. Aslında ‘’yine para ödüyorum’’ diyebilirsiniz.

Bu sistemin kiradan en büyük farkı, kontrat yenilemek yok. Kiram ne kadar artacak kaygısı yok. Siz evinizin taksitlerini öder ve keyfini sürerken, tapunuzda yazan adında size ait olduğunu unutmayın.

Kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün mü?

Ev Sahibi Olmak İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Aylık taksitler, eşit ödeme koşulları, peşinat verdikten sonra kalan taksitlerin eşit şekilde ödenmesi ya da ara ödeme seçeneklerinin olup olmadığını ev sahibi olmadan önce anlaşmalı inşaat firması ile görüşmenizde fayda var. Belki yılsonunda alacağınız ikramiye ile ara dönem ödemeleri sizi daha kolay ev sahibi yapmaya yardımcı olacaktır.

Diliyoruz ki en kısa sürede hayallerinizi süsleyen evi beğenir ve kira ödermiş gibi ev taksitlerinizi ödemeye başlarsınız. Ev sahibi olmaya bir adım daha yaklaşmanız ve kim bilir belki de yeni yıla yeni evinizde girmeniz dileğiyle…

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Karşılaştırma Listesi

WhatsApp WhatsApp