Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Your search results

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Posted by Karakoç Garyimenkul on 22 Ekim 2018
| Blog
| 0

Konut Kredisi ve Şartları

Son yıllarda oldukça talep gören bir kredi türü olan konut kredilerine, ön başvuru olarak internetten başvuru yapmak mümkündür. İnternetten ya da cep telefonlarından yapılan tüm başvurular, tamamen ön başvuru niteliği taşır. Sonrasında kesin onayı vermek ve gerekli evrakları teslim etmek için bankalar mutlaka sizleri şubeye davet eder. Bankalar şubeye davet ettiği kişilerden başvuru için bazı evraklar talep edecektir.

Konut Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler?

Konut kredisi başvurusunu yapmak için şubeye giden kişilerin öncelikle nüfus cüzdanını hazır bulundurması gerekiyor. Sonrasında bankalar sizlerden çalışma şeklinize göre bir gelir belgesi ister. Bankalar yine bu aşamada satın alınmak istenen eve ait tapuyu da sizlerden ister. Böylece ilgili evin üzerine, geri ödeme sona erene kadar ipotek getirilmiş olur. Öte yandan bankalar sizlerden kredi başvuru formlarını da beyan etmenizi ister. Bu formları şubelerden alarak gerekli alanları doldurabilirsiniz.

Konut Kredisi

 

Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Konut kredilerindeki en önemli şart, kişilerin yüksek ve düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Asgari ücretle geçinen bir kişinin konut kredilerini kullanma şansı bu nedenle olmayacaktır. Zira konut kredilerinin aylık ödeme tutarları asgari ücret ile eşit düzeydedir. Öte yandan konut kredisi başvurularını yapmak isteyen kişilerin kredi sicilleri de iyi olmalıdır. Kredi notu düşük olan, kara listede olan ya da bankalardan kırmızı kalem yiyen kişiler, bu ürünlerden faydalanamıyor.

Konut Kredisi

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Karşılaştırma Listesi

WhatsApp WhatsApp