Gayrimenkul Alan Yabancıya Vatandaşlık

Your search results

Gayrimenkul Alan Yabancıya Vatandaşlık

Posted by Karakoç Garyimenkul on 22 Ekim 2018
| Blog
| 0

Yabancı Vatandaşlar için Türkiye’de ev almak.

Üzerinde uzun zamandan beri konuşulan ve nihayet karara bağlanan gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık verilmesi Resmi Gazete’ de yayınlanması ile hayata geçirildi.

Ev alan yabancıya vatandaşlık Türkiye adlı programa göre yabancı uyruklu olan kişiler, Türkiye’de istedikleri bölgede konut alma özgürlüğüne sahiptir. Yalnızca askeri bölgelerde olmaması şartı bulunmaktadır.

Vatandaşlık İsteyen Yabancı Uyrukluların Konut Alt Limiti Düşürüldü

Türkiye’de ev alan yabancı uyruklu kişilere verilecek olan vatandaşlık şartları 19.09.2018 tarihinde düzenlenerek yayımlandı. Eskiden en az 1 milyon dolara alınan konut sahiplerine verilen vatandaşlık 19.09.2018 tarihi itibariyle 250 bin dolar olmuştur. Yani Türkiye’de 250 bin dolarlık veya eşdeğer döviz karşılığına denk gelen gayrimenkulü olan yabancı uyruklulara vatandaşlık verilecektir. Ayrıca taşınmazı olan yabancılardan ailelerine de hemen Türkiye vatandaşlığı verilebilecektir.

Taşınmazı olan yabancı uyruklu kişilere vatandaşlık verilme şartlarının diğerleri sabit tutulmuştur. Sadece konut fiyatı alt limiti düşürülmüştür.

Konut Alan Yabancılara Vatandaşlık Hakkı

Konut Sahibi Yabancılara Vatandaşlık Verme Şartları

Türkiye’de emlak ve inşaat sektöründeki canlılık sayesinde konuta yatırım yapmak özellikle yatırımcıların ilk tercihidir.

En az 250 bin dolar ederindeki taşınmazı olan ve tapu kayıtlarına 3 yıl boyunca satılmayacağına dair şerh koyulan yabancı uyruklulara Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verilebilecektir.

Türkiye’de yaşayan vatandaşların ev alma ihtimali gün geçtikçe zorlaşırken, artan döviz kurunun etkisiyle yabancıların gayrimenkul alma maliyeti hafifliyor.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Karşılaştırma Listesi

WhatsApp WhatsApp